Moottorikelkka Vuokraus Rovaniemi

Moottorikelkka vuokraus Rovaniemi välittäjiin ja vuokraamoihin lukeutuvat mm. Rovaniemi Tourism & Marketing sekä Snow & River Adventures.

Rovaniemi Tourism & Marketing

Maakuntakatu 29-31
96200 Rovaniemi
www.visitrovaniemi.fi

Rovaniemi Tourism & Marketing on kaupunkia virallisesti maailmanlaajuisesti markkinoiva organisaatio, jonka toimintaan kuuluvat myös erilaiset informaatiopalvelut, myös moottorikelkka vuokraajien toiminnasta kertominen nettiportaalin kautta.

Nettisivuilla listatut vuokraamot tarjoavat etupäässä erilaisia elämyssafareita Rovaniemen lähimaastoihin kalustollaan, mutta osasta voi myös vuokrata pelkät kelkat käyttöön.

Listattuihin yrityksiin kuuluvat:

  • Arctic Circle Snowmobile Park (www.snowmobilepark.com)
  • Arctic Incentives by Lapland Safaris (www.arcticincentives.fi)
  • Arctic Lifestyle (www.arcticlifestyle.fi)
  • Enonvene (www.enonvene.com)
  • Fintravel Tour Operators Ltd (www.fintravel.com)
  • Lapin Safarit (www.laplandsafaris.fi)
  • Lapland Incoming (www.laplandincoming.com)
  • Lapland Welcome (www.laplandwelcome.fi)
  • Lapland Wild and Free (www.wildandfree.com)
  • Luxury Action (www.luxuryaction.com)
  • Parpalandia (www.parpalandia.com)
  • Safartica / Snow&River Adventures (www.safartica.com)
  • Unique Lapland – askeleen edellä (www.uniquelapland.com)
  • Villi Pohjola (www.villipohjola.fi)
  • Wildlife Safaris (www.wildlifesafaris.fi)
  • Wild North (www.wildnorth.fi)

Snow & River Adventures / Safartica

Valtakatu 18
Rovaniemi
www.snowandriver.com

Snow & River on etupäässä talvisia ja kesäisiä elämyspalveluja koko Lapin alueella tarjoava firma, jonka päätoimipaikka on Rovaniemellä, mutta kokonaispalvelu valikoimaan sisältyvät myös erilaiset moottorikelkkojen ja kelkkailuvarusteiden vuokraukset.

Firman järjestämiin moottorikelkkasafareihin kuuluu vaihtoehtoja aina muutaman tunnin retkistä pisimmillään jopa viikon kestäviin vaelluksiin saakka. Suosituimmat safareista, päiväsafarit, ovat kestoltaan 2-6 tunnin mittaisia, ja ne toteutetaan tilauspohjaisesti.

Moottorikelkka Vuokraus Rovaniemi - Vuokraus Opas